• Niedziela, 29 marca 2026

    imieniny: Wiktoryna, Eustachego

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Różaniec dla Polski

Piątek, 8 maja 2015 (01:00)

Polacy chcą się modlić za Ojczyznę. W diecezji świdnickiej błyskawicznie rozeszło się 10 tysięcy biało-czerwonych różańców – informuje „Nasz Dziennik”. 

To odpowiedź na apel ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza świdnickiego, który zachęcił diecezjan do włączenia się w Krucjatę Różańcową w intencji Polski.

Jak podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. bp Ignacy Dec, w obliczu nowych zagrożeń nie wystarczą jedynie dyskusje, petycje, protesty.

– W ostatnich miesiącach, kiedy Episkopat Polski oprotestował pewne projekty ustaw i decyzje władz, nie było oczekiwanej reakcji ze strony rządzących. Dlatego tak bardzo potrzebna jest wzmożona modlitwa, zwłaszcza różańcowa, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie – zaznacza przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich.

Chodzi o codzienne odmówienie jednego dziesiątka Różańca z intencją: „Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

Diecezja świdnicka zaprasza poprzez tę inicjatywę inne diecezje do propagowania Krucjaty.

RP