Most wyłączony z ruchu
Poniedziałek, 16 lutego 2015 (16:26)Sytuacja po sobotnim pożarze mostu Łazienkowskiego jest nieco trudniejsza, niż wydawało się wcześniej. Na razie nie ma mowy, aby dopuszczono tam ruch pojazdów.
– Wydaje się, że sytuacja jest nieco trudniejsza, niż nam się wydawało [...]. Wygląda na to, że konstrukcja – aczkolwiek nie wymaga postawienia mostu od nowa – jest nieco bardziej naruszona, niż wydawałoby się to wcześniej – powiedziała na konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
– W tej chwili most na pewno nie będzie dopuszczony do ruchu – zaznaczyła. Nie ma też możliwości udostępnienia tam buspasów.
Analiza zniszczeń ma potrwać jeszcze co najmniej kilka dni. – Ewentualnie może być w końcu tygodnia – dodała. Jak oceniła, dopiero kiedy będzie znana wielkość szkód, dowiemy się, jak zaawansowany będzie remont mostu i ile będzie kosztował.
Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Pożar rozpoczął się prawdopodobnie od pożaru składowiska drewna pod jednym z filarów, po stronie praskiej. Z powodu uszkodzeń most został zamknięty do odwołania.
MM, PAP