• Wtorek, 5 maja 2026

    imieniny: Ireny, Waldemara, Irydy

Upominamy się o moralność

Czwartek, 30 października 2014 (20:46)

Przed warszawskim ratuszem odbyła się kolejna pikieta w obronie prof. Bogdana Chazana. Jej uczestnicy domagali się przywrócenia tego znakomitego ginekologa-położnika na stanowisko dyrektora stołecznego Szpitala im. Świętej Rodziny.

Profesor został zwolniony z pracy za odmowę wykonania aborcji, dlatego od kilku miesięcy różne środowiska apelują o przywrócenie zasad etycznych i moralnych do życia publicznego. Dzisiaj już po raz piąty odbyła się manifestacja pacjentek prof. Chazana, które chcą dać świadectwo jego kompetentnej opieki nad kobietą i jej poczętym dzieckiem. Do demonstracji dołączyło wiele osób, które nie godzą się na marginalizowanie katolików w życiu publicznym i dyskryminowanie nas ze względu na wyznawaną wiarę.

– Na dzisiejszej pikiecie był obecny prof. Bogdan Chazan, który podziękował za otrzymywane wsparcie i wyraził uznanie dla uczestników pikiety za odważne bronienie swoich poglądów. Podczas naszej demonstracji zwróciliśmy uwagę również na politykę Hanny Gronkiewicz-Waltz, obecnej prezydent Warszawy, która jawnie wspiera środowisko aborterów – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia, która jest organizatorem czwartkowych pikiet w obronie prof. Chazana.

Mariusz Dzierżawski zwrócił uwagę na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zleciła drobiazgową kontrolę w Szpitalu im. Świętej Rodziny, ponieważ nie przeprowadzono w nim aborcji. Zadziwiające jest to, że pani prezydent nie widzi potrzeby sprawdzenia tych placówek, gdzie co roku zabija się setki nienarodzonych dzieci. Można z tego wywnioskować, że dla niej wyznacznikiem poprawnego funkcjonowania szpitala jest wykonywanie aborcji, a problem pojawia się wtedy, gdy lekarze stają w obronie życia.

–  Musimy bronić prof. Chazana, bo jeśli teraz odpuścimy, to będzie to oznaczać poczatek prześladowania kolejnych lekarzy. A przecież nie możemy pozwolić na to, żeby ludzie kierujący się sumieniem stawali się ofiarami osób bez sumienia – dodał Dzierżawski.

Magdalena Pachorek