• Niedziela, 28 lutego 2021

    imieniny: Makarego, Oswalda

Fair play – tylko na boisku?

Piątek, 8 czerwca 2012 (11:25)

Rosja wierzy w swoje zwycięstwo nie tylko z Polską ale w całym turnieju. Rozbudzone aspiracje Rosjan podsyca prasa rosyjska, która prześciga się w budujących tytułach, a jednocześnie dziennikarze rosyjscy nie szczędzą ostrych uwag pod adresem Polaków.

„Rosja zachorowała. Diagnoza - futbol”. Tak, już w tytule, rządowy dziennik Rossijskaja Gazieta charakteryzuje nastroje Rosjan przed rozpoczęciem Euro 2012. Inne gazety wtórują jej, drukując wielkimi literami hasło kampanii promocyjnej -"Przywieźcie nam zwycięstwo". Według Rossijskiej Gaziety reprezentacja Federacji ma wszystko, co konieczne do zwycięstwa. -„Doświadczony trener, kilka gwiazd europejskiego formatu i kibice” - wyliczają dziennikarze. Przewidują nawet, że na meczu z Polską rosyjscy fani zagłuszą gospodarzy. -„Ozłocimy handlarzy a na mecz ojczystej reprezentacji wejdziemy” - przekonują. 
Moskowskije Nowosti ostrzegają podopiecznych Dicka Advocaata, by nie lekceważyli Czechów bo to „czarny koń” Euro2012. -„Pany fany czekają na Iwany” pod takim tytułem Moskowskij Komsomolec opowiada historię polskich „szalikowców”, którzy w opinii gazety „zawsze byli przeciwko systemowi” i organizowali zadymy, nawet w „ciemnych latach hitlerowskiej okupacji i trudnych latach komunizmu”. Według dziennika najagresywniejszych, współczesnych „szalikowców” policja odizolowała od Euro 2012. -„Więc jest duże prawdopodobieństwo, że będą chcieli odbić to sobie na swoich i obcych” - dodaje gazeta.

MM