• Poniedziałek, 19 marca 2018

    imieniny: Józefa, Bogdana

Krótko

12:03 - RCB: 3 osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu
2018-03-19 12:03:30

RCB: 3 osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu

Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu – podało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB poinformowało także, że w niedzielę w wyniku zatrucia tlenkiem węgla śmierć poniosły dwie osoby.

Łącznie trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu w województwach: lubelskim, małopolskim i świętokrzyskim. Do tej pory od 1 listopada ub.r. z tego powodu śmierć poniosło 78 osób. „Reaguj, gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy. Dzwoń na numer #112” – apeluje RCB na Twitterze.

Także minionej doby dwie osoby – na Mazowszu i na Śląsku – zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od początku października 2017 roku odnotowano liczbę 65 zgonów po zatruciu tym związkiem.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się przed zatruciem czadem, jest zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla.

RS, PAP
19:53 - Exit polls FOM: Putin zdecydowanie wygrywa
2018-03-18 19:53:00

Exit polls FOM: Putin zdecydowanie wygrywa

Według sondaży powyborczych (exit polls) ośrodka Fundacja Opinii Publicznej (FOM), Władimir Putin uzyskał 77 proc. w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji.

Wyniki te ogłoszono w niedzielę wieczorem w Moskwie po zamknięciu w Rosji lokali wyborczych.

Krótko wcześniej inny ośrodek, Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM), podał rezultaty swoich exit polls, z których wynika, iż Putin otrzymał 73,9 proc. głosów.

RP, PAP
18:48 - PŚ w skokach – Stoch z Kryształową Kulą
2018-03-18 18:48:30

PŚ w skokach – Stoch z Kryształową Kulą

Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał cykl Raw Air w skokach narciarskich. W ostatnim konkursie na mamucim obiekcie w Vikersund zajął szóste miejsce, zwyciężył Norweg Robert Johansson.

Pozostałe miejsca na podium także zajęli reprezentanci gospodarzy – kolejno – Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande.

Stoch w niedzielę wyprzedził Richarda Freitaga, który jako jedyny mógł mu odebrać zwycięstwo w PŚ. Polak ma ponad 200 punktów przewagi nad Niemcem w klasyfikacji generalnej, a do zakończenia rywalizacji zostały dwa konkursy indywidualne. Rywal nie jest więc już w stanie wyprzedzić trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Poprzednio Stoch ze zdobycia Kryształowej Kuli cieszył się w sezonie 2013/2014.

Cykl Raw Air rozgrywany jest na czterech norweskich skoczniach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Była to druga jego edycja.

W niedzielę Piotr Żyła uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki był 16., tuż za nim znalazł się Stefan Hula, a Jakub Wolny uplasował się na 27. miejscu. Do finałowej serii nie awansował Maciej Kot, który zajął 31. lokatę.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy na skoczni mamuciej w Planicy, w tym dwa indywidualne.

RP, PAP