• Środa, 20 maja 2026

    imieniny: Bazylego, Bernardyna

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

„Oblicza dumy Polaków”. Trwają zapisy

Sobota, 21 stycznia 2017 (05:36)

Wciąż jeszcze można wziąć udział w sympozjum pt. „Oblicza dumy Polaków” organizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podczas odbywającego się w środę, 25 stycznia 2017 r., spotkania, wśród prelegentów znajdą się m.in.: dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, i ministrowie: Piotr Gliński i Antoni Macierewicz.

Ciągle istnieje szansa na wzięcie udziału w sympozjum naukowym pt. „Oblicza dumy Polaków” organizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest to kontynuacja znanych z poprzednich lat spotkań naukowych, podczas których wybitni eksperci przybliżają bieżące sprawy społeczno-ekonomiczne.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w środę, 25 stycznia 2017 r., w auli toruńskiej uczelni (ul. Droga Starotoruńska 3). Oficjalnego otwarcia o godz. 12.30 dokona o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja. Tuż po nim, około godz. 12.45, pierwszy tego dnia referat wygłosi ks. bp Adam Lepa. Przygotowane przez niego wystąpienie nosi tytuł: „Duma z bycia Polakiem w ujęciu św. Jana Pawła II”.

Następnie, o godz. 13.15, głos zabierze red. Witold Gadowski. Jego referat to: „Poczucie dumy w wierności prawdzie”. Na godz. 13.45 zaplanowana jest dyskusja, a na 14.00 przerwa obiadowa.

O godz. 15.00 referat pt. „Duma z poczucia polskości” wygłosi dr Jarosław Szarek, prezes IPN. A o godz. 15.30 prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Jego wystąpienie to: „Poczucie dumy i dziedzictwa narodowego”.

Antoni Macierewicz, szef MON, wygłosi ostatni tego dnia referat. Jego wystąpienie pt. „Poczucie dumy z militarnych dokonań Polaków” zaplanowano na godz. 16.00. Pół godziny później zawiąże się dyskusja.

O wzięciu udziału w sympozjum decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa to 60 zł. Zapisy całodobowo pod nr. tel. 56 650 40 00.

Sympozjum pt. „Oblicza dumy Polaków” związane jest z dniem św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

RS