List przyjaciela Św. Jana Pawła II do wiceministra sprawiedliwości
Sobota, 25 czerwca 2016 (22:23)Pan Eugeniusz Mróz, 96-letni, ostatni żyjący gimnazjalny kolega Karola Wojtyły, przed kilku tygodniami skierował list, pisany piękną, przedwojenną kaligrafią do pana Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej.
Eugeniusz Mróz, Opole, 16 kwietnia 2016 r.
Pan Patryk Jaki – Wiceminister Sprawiedliwości, Warszawa
Szanowny Panie Ministrze!
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej w dniu 16 kwietnia br. – uprzejmie proszę – o zainteresowanie się procesem sądowym, w którym oskarżony jest pan Dr Witold Tomczak. Pan Dr W. Tomczak w imieniu narodu polskiego wystąpił w obronie godności Ojca Świętego Jana Pawła II znieważonego w Galerii Narodowej „Zachęta” w Warszawie, w 2000 r.
To oskarżenie kompromituje polski wymiar sprawiedliwości. Ja osobiście jako Przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II – czuję się też oskarżony w tej sprawie. Jestem głęboko oburzony, że taki proces toczy się na polskiej ziemi. Proszę uprzejmie o podjęcie odpowiednich działań w zakresie swoich kompetencji.
Z wyrazami szacunku,
Eugeniusz Mróz
Pan Eugeniusz jest ciągle aktywny, żywo interesuje się aktualnymi sprawami naszej Ojczyzny. W ostatnich wyborach parlamentarnych udzielił poparcia właśnie panu Patrykowi Jakiemu kandydującemu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu opolskim.
Wyrażam szczególną wdzięczność Panu Eugeniuszowi Mrozowi za poruszające słowa wsparcia i solidarności w obronie godności Ojca Świętego Jana Pawła II.
Dziękuję wszystkim moim Rodakom, cichym bohaterom, którzy oburzeni trwającym procesem kierują prośby i apele do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego o podjęcie stosownej interwencji.
Dziękuję moim obrońcom, którzy bezinteresownie podjęli się trudu, aby reprezentować mnie przed sądem: Panu Mecenasowi Januszowi Wojciechowskiemu, Panu Mecenasowi Krzysztofowi Wąsowskiemu i Panu Mecenasowi Łukaszowi Jończykowi. Jestem wdzięczny Instytutowi Kultury Prawnej Ordo Iuris za aktywne wsparcie procesowe w formie amicus curiae.
Ta odważna postawa katolickich prawników jest godna najwyższego uznania.
Ufam, że wybrani przez nas przedstawiciele władzy, którzy aktualnie odpowiadają za polski wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, odważnie podejmą bój o nasz dom ojczysty budowany według nauki i wskazań Papieża Polaka.
Wierzę w Polskę Jana Pawła II!
Kolejna rozprawa odbędzie się w środę, 6 lipca 2016 r., w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia, ul. Marszałkowska 82.
Wpis dostępny na blogAID
Witold Tomczak