Święto Bożego Miłosierdzia w Japonii
Niedziela, 3 kwietnia 2016 (22:07)Jak co roku japońscy czciciele Miłosierdzia Bożego zgromadzili się w Niedzielę Miłosierdzia w kościele polskich sióstr Opatrzności Bożej w Tokio-Nakameguro.
Oddali tam cześć relikwiom św. Jana Pawła II, podchodząc do nich w procesji.
Kilkuset wiernych przybyłych z całego kraju uczestniczyło we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu oraz medytacji nad tekstami św. Faustyny, połączonej z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Eucharystii celebrowanej przez trzech kapłanów: Japończyka, Irlandczyka i Polaka, przewodniczył polski dominikanin o. Paweł Janociński, który również wygłosił homilię.
Wskazał w niej na znaczenie obchodzonego właśnie Roku Miłosierdzia: świadczenie o Bogu, który jest Miłością i Miłosierdziem, zwłaszcza wobec cierpiących i chorych. Zachęcił też do zażyłości z Duchem Świętym w myśl słów św. Pawła z Listu do Rzymian: miłość Boża wypełnia nasze serca przez Ducha Świętego, który jest nam dany.
W związku z obchodami Roku Miłosierdzia uroczystością zainteresował się po raz pierwszy tygodnik katolików „Katorikku Shimbun”, który przeprowadził wywiad z jej organizatorami.
RS, KAI