• Piątek, 15 maja 2026

    imieniny: Zofii, Izydora, Berty

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Życie w rękach PiS

Piątek, 1 kwietnia 2016 (02:08)

Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński popierają wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. W klubie PiS nie będzie jednak w tej kwestii dyscypliny podczas głosowania.

O wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji zaapelował Episkopat. Zawiązała się też inicjatywa obywatelska, która ma zbierać podpisy pod projektem takiej ustawy.

Losy projektu będą zależeć przede wszystkim od stanowiska Prawa i Sprawiedliwości, które dysponuje większością głosów w Sejmie i Senacie. Liderzy PiS popierają zmianę prawa w kierunku pełnej ochrony życia dzieci poczętych, ale zastrzegają, że to nie rozstrzyga stanowiska całego klubu.

Premier Beata Szydło powiedziała wczoraj w 1 Programie Polskiego Radia, że jest za całkowitym zakazem zabijania nienarodzonych dzieci. – Jeżeli chodzi o moje zdanie, o zdanie Beaty Szydło – tak, popieram tę inicjatywę – stwierdziła. I wyraziła nadzieję, że gdy dojdzie do prac w Sejmie nad projektem ustawy, to ta kwestia będzie wolna od politycznych sporów.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym