• Czwartek, 24 sierpnia 2017

    imieniny: Bartłomieja, Jerzego, Emilii

Zaproszenia

AUGUSTÓW – każdy 14. dzień miesiąca: bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, godz. 12.00 (po Mszy św. – Różaniec)

BARLINEK – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha, godz. 18.00;

BĘDZIN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Jana Chrzciciela, godz. 17.00;

BIAŁYSTOK – każda 3. niedziela miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego, godz. 10.00 • każdy 1. czwartek miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, godz. 18.00 • każda 1. niedziela po 10. każdego miesiąca: parafia św. Rocha, godz. 18.00;

BIELSKO-BIAŁA – każda 2. niedziela miesiąca: parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Hałcnów), godz. 7.30 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia katedralna św. Mikołaja, godz. 17.00 • każda 4. niedziela miesiąca: parafia Trójcy Przenajświętszej, godz. 15.00;

BIŁGORAJ – każda 3. niedziela miesiąca: kościół pw. św. Marii Magdaleny, godz. 17.00 (w okresie letnim godz. 18.00) • każda 4. niedziela miesiąca: kościół pw. św. Jerzego, godz. 16.00;

BOLESŁAWIEC – każdy 27. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, godz. 18.00; każdy ostatni piątek miesiąca: parafia św. Cyryla i Metodego, godz. 18.00;

BRZEZINY K. ŁODZI – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Franciszka z Asyżu, godz. 17.30 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św.;

BRZOZÓW – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego, godz. 18.00;

BYDGOSZCZ – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Fatimskiej, godz. 18.30 • każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Marka, godz. 18.00 • każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Andrzeja Boboli, godz. 18.00 • każda ostatnia środa miesiąca: parafia św. Wincentego à Paulo, godz. 9.00 • każdy 3. piątek miesiąca: kaplica pw. św. Łukasza Ewangelisty (Fordon), godz. 18.00 • każda 2. środa miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Męczenników, godz. 17.00;

BYTOM – każdy 2. poniedziałek miesiąca: kościół pw. Świętego Ducha, godz. 19.00 • każdy 27. dzień miesiąca: parafia św. Michała Archanioła (Sucha Góra), godz. 8.00

CHEŁM – każdy 9. dzień miesiąca: parafia Rozesłania św. Apostołów, godz. 18.00 • każdy 16. dzień miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 18.00; Chludowo (archidiecezja poznańska) – każdy 1. i 3. czwartek miesiąca: parafia Wszystkich Świętych, godz. 18.15 (po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00);

CIECHOCINEK – każdy 19. dzień miesiąca: kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, godz. 18.00;

CIESZANÓW – każdy 11. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha, godz. 18.00; CIESZYN – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Marii Magdaleny, godz. 18.00;

CISIEC – każdy poniedziałek: parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 18.00 (modlitwa przed Mszą św. o godz. 17.40) i każdy 27. dzień miesiąca godzina 18.00;

CZAPLINEK – każdy 13. dzień miesiąca: parafia Świętej Trójcy, godz. 7.00;

CZERWIŃSKNADWISŁĄ – każdy 16. dzień miesiąca: sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, w dni powszednie godz. 18.00, a w niedzielę godz. 11.30;

CZĘSTOCHOWA – każdy 4. poniedziałek miesiąca: klasztor Ojców Bernardynów pw. św. Jana z Dukli (ul. Mirowska 51), godz. 18.00 • każdy 22./23. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha BM, po Mszy św. wieczornej nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 24.00 – Msza św. • każda 2. niedziela miesiąca: sanktuarium św. Józefa, godz. 12.00;

DĄBROWA GÓRNICZA – każdy 3. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 18.00;

DĘBICE – każdy 16. dzień miesiąca: kościół pw. Zesłania Ducha Świętego, godz. 18.00;

DUKLA – każdy 10. dzień miesiąca: sanktuarium św. Jana z Dukli, godz. 18.30;

ELBLĄG – każdy 3. poniedziałek miesiąca: kościół Matki Bożej Królowej Polski, godz. 17.30 – nabożeństwo i Msza św.;

GDAŃSK – każda 3. niedziela miesiąca: kościół pw. św. Barbary, godz. 12.30 • każda ostatnia niedziela miesiąca: parafia Świętej Rodziny (Stogi), godz. 12.30 • każdy 2. piątek miesiąca: parafia Zmartwychwstania Pańskiego – sanktuarium Miłosierdzia Bożego (Wrzeszcz-Strzyża), godz. 15.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Brygidy, godz. 11.00 • każdy 17. dzień miesiąca: parafia Św. Krzyża (Wrzeszcz), godz. 8.00;

GDYNIA – każda 3. niedziela miesiąca: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka (Ojcowie Redemptoryści), godz. 14.00 • każdy 1. wtorek miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego (Cisowa), godz. 18.00 • każdy 3. czwartek miesiąca: Ojcowie Franciszkanie, Wzgórze św. Maksymiliana, parafia św. Antoniego, godz. 18.00;

GLIWICE – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Kochawińskiej, godz. 18.00 • każdy 16. dzień miesiąca: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 18.30;

GŁOGÓW – każdy 19. dzień miesiąca: parafia pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 18.00;

GNIEZNO – każda 1. niedziela miesiąca: sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna, parafia Wniebowzięcia NMP Ojców Franciszkanów, godz. 16.00 • każda 1. sobota miesiąca: bazylika archikatedralna, godz. 11.30;

GORLICE – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Andrzeja Boboli, godz. 17.30 • każdy 1. czwartek miesiąca: kościół pw. św. Jadwigi Królowej, godz. 18.00 (przed Mszą św. adoracja i Różaniec od godz. 16.15);

GORZÓW WLKP. – każda 1. niedziela miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, godz. 11.00;

GOSTYNIN – każda 2. środa miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 17.00;

GOSTYŃ – każda środa: sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej, godz. 19.00;

GÓRA ŚLĄSKA – każda 3. niedziela miesiąca: parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 16.00;

GRUDZIĄDZ – każda 1. sobota miesiąca: parafia św. Józefa Oblubieńca, godz. 18.00 • każdy ostatni wtorek miesiąca: kościół pojezuicki pw. św. Franciszka Ksawerego, godz. 17.30 • każdy 19. dzień miesiąca: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 18.00;

GRYFINO – każda 1. środa miesiąca: parafia Narodzenia NMP, godz. 18.00 (godz. 17.30 – Różaniec);

GRYFÓW ŚLĄSKI – każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Jadwigi Śląskiej, godz. 18.00 (przed Mszą św. o godz. 17.30 Różaniec w intencji Ojczyzny);

HADYNÓW – każda 1. sobota miesiąca: parafia św. Jana Chrzciciela, godz. 15.00;

IŁÓW K. SOCHACZEWA – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 17.00;

IWONOWICZ – każda 3. środa miesiąca: parafia pw. Wszystkich Świętych, godz. 18.00 (przed Mszą św. Różaniec);

JAROSŁAW – każdy 10. i każdy 29. dzień miesiąca: kościół pw. św. Mikołaja, godz. 17.30;

JASNA GÓRA – codziennie (od stanu wojennego), godz. 15.30;

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ – każda 3. niedziela miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, godz. 11.00;

JAWORZNO – każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha i św. Katarzyny, godz. 18.30 • każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Elżbiety Węgierskiej (Szczakowa), godz. 18.00;

JELENIA GÓRA – każdego 14. dnia miesiąca: kościół pw. św. Wojciecha, godz. 18.00

KALNIKÓW – każda 1. niedziela miesiąca: parafia św. Andrzeja Apostoła, godz. 11.00;

KAŁKÓW-GODÓW – każda sobota: sanktuarium Bolesnej Królowej Polski, czuwanie w intencji Ojczyzny w godz. 18.00-24.00;

KARTUZY – każda 1. środa miesiąca: parafia Matki Bożej Wniebowziętej, godz. 18.00 (godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec);

KATOWICE – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, godz. 18.30;

KIELCE – każdy 1. czwartek miesiąca: parafia św. Maksymiliana Kolbego, godz. 18.00 (przed Mszą św. o godz. 17.15 Różaniec i adoracja);

KOLNO – każdy 1. czwartek miesiąca (godz. 17.00) i każdy 13. dzień miesiąca (godz. 18.00): parafia św. Anny;

KOLUSZKI – każdy 2. wtorek miesiąca: parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

KOŁOBRZEG – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 19.00 (od maja do sierpnia), godz. 18.00 (od września do kwietnia);

KONIUSZA K. PROSZOWIC – każda 2. środa miesiąca: parafia Świętych Piotra i Pawła, godz. 17.00;

KOSZALIN – każdy 1. piątek miesiąca: kaplica Chrystusa Króla przy kościele pw. Ducha Świętego, godz. 24.00 (podczas comiesięcznej nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu) • każda ostatnia sobota miesiąca: sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej (Góra Chełmska), godz. 17.00 • każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Krzyża Świętego, godz. 18.00;

KRAKÓW – każdy 10. dzień miesiąca: królewska katedra na Wawelu św. Stanisława BM i św. Wacława, godz. 17.30, od października do marca, godz. 16.30 • każdy 1. czwartek miesiąca: parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 18.00 • każdy 1. czwartek miesiąca: parafia Matki Bożej Różańcowej (Skotniki), godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, godz. 18.00 – Msza św. • każdy 13. dzień miesiąca: bazylika Najświętszego Serca Jezusa, godz. 15.30 • każdy 13. dzień miesiąca: parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Bieżanów Stary), godz. 18.00 • każdy 3. piątek miesiąca: kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Zamojskiego 56), godz. 18.30 • każdy 4. poniedziałek miesiąca: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy (os. Bohaterów Września), godz. 18.30 • każdy 2. poniedziałek oraz każda 3. środa miesiąca: sanktuarium Krzyża Świętego (Mogiła), godz. 18.00 • każdy 22. dzień miesiąca (godz. 16.00), każda 3. środa miesiąca (godz. 18.00): parafia Matki Bożej Częstochowskiej (Szklane Domy);

KRAŚNIK – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej, godz. 18.00;

KROSNO – każdy 19. dzień miesiąca: parafia pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej, godz. 18.00 (w okresie zimowym o godz. 17.00);

KROWICA SAMA (diecezja zamojsko-lubaczowska) – każdy 13. dzień miesiąca: kościół pw. Przemienienia Pańskiego, godz. 17.00;

KRUSZWICA – każdy 1. czwartek miesiąca: parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, godz. 18.00;

KRZESZÓW – każdy 16. dzień miesiąca: bazylika mniejsza Matki Bożej Łaskawej, godz. 17.00;

KULESZE KOŚCIELNE – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Bartłomieja, w dni zwykłe o godz. 7.00, w niedziele i święta o godz. 17.00;

KWIDZYN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha, godz. 18.00

LEGNICA – każdy 19. dzień miesiąca: parafia Świętej Rodziny, godz. 18.00; każdy 16. dzień miesiąca: kościół pw. św. Jana Chrzciciela; godz. 18.30;

LESZCZYNIEC (diecezja legnicka) – każdy 1. piątek miesiąca: parafia św. Bartłomieja, godz. 18.00 (po Mszy św. adoracja do godz. 6.00);

LESZNO – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Mikołaja, godz. 18.30;

LEWICZYN – każda 3. sobota miesiąca: parafia św. Wojciecha i św. Marcina, godz. 24.00 (od godz. 21.00 czuwanie modlitewne);

LĘBORK – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Jakuba Apostoła, godz. 18.00;

LIMANOWA – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej, godz. 11.00;

LIPKÓW – każdy 3. dzień miesiąca: kościół pw. św. Rocha, godz. 18.00;

LUBARTÓW – każdy 2. wtorek miesiąca: kościół Braci Mniejszych Kapucynów, Msza św. o godz. 18.00. Początek modlitwy o godz. 17.00;

LUBIEŃ KUJAWSKI – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 17.00. Po Mszy św. apel modlitewny;

LUBIN (diecezja legnicka) – każdy 3. wtorek miesiąca: parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 18.00 (godz. 17.30 – Różaniec);

LUBLIN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Świętego Krzyża, godz. 18.00 • każdy 19. dzień miesiąca: kościół Ojców Jezuitów pw. św. Piotra, godz. 18.00 • każda 4. niedziela miesiąca: parafia Świętej Rodziny, godz. 10.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Michała Archanioła, godz. 18.00 • każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Nawrócenia św. Pawła, godz. 7.30 • każdego 19. dnia miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 18.00;

LUBOŃ K. POZNANIA – każda 1. niedziela miesiąca: sanktuarium Bożej Opatrzności i bł. Edmunda Bojanowskiego, godz. 15.00;

LUTOMIERSK – każda sobota: kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 17.00 • każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Szkaplerznej, godz. 18.00 (w niedzielę godz. 11.00)

ŁODYGOWICE – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, godz. 18.00;

ŁOMŻA – każdy ostatni wtorek miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów, godz. 18.00;

ŁOWICZ – każdy 5. dzień miesiąca: parafia katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 17.30 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św.;

ŁÓDŹ – każda 3. niedziela miesiąca: parafia św. Urszuli Ledóchowskiej, godz. 9.30 • każdy 10. dzień miesiąca: kaplica Królowej Pokoju, godz. 18.30 • każda 1. niedziela miesiąca: parafia św. Wincentego Pallottiego, godz. 9.30

MAGDALENKA K. WARSZAWY – każdy 1. piątek miesiąca: parafia św. Marii Magdaleny, godz. 18.00;

MANIE – każdy 27. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, godz. 17.00;

MIERZYN K. SZCZECINA – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej, godz. 18.00;

MILANÓWEK – każdy 1. wtorek miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej, godz. 18.00 • każdy czwartek: parafia św. Jadwigi, godz. 18.00;

MOKOBODY każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Jadwigi, godz. 14.00;

MYSTKÓW – każda 2. środa miesiąca: parafia Matki Bożej Niepokalanej, godz. 16.30 – Msza św. i modlitwa różańcowa za Ojczyznę

NIEMODLIN (diecezja opolska) – każdy 2. poniedziałek miesiąca: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

NISKO – każdy 10. dzień miesiąca: sanktuarium św. Józefa, godz. 18.00;

NOWOGARD – każdy 4. wtorek miesiąca: parafia św. Rafała Kalinowskiego, godz. 18.00 • każda ostatnia sobota miesiąca: parafia Wniebowzięcia NMP, godz. 9.00;

NOWY TARG – każdy 4. piątek miesiąca: parafia św. Katarzyny, godz. 18.00;

NYSA – każda ostatnia niedziela miesiąca: bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, godz. 18.30

ODOLANÓW – każda 1. środa po 1. piątku miesiąca: parafia św. Marcina, godz. 18.00;

OLEŚNICA – każda 2. niedziela miesiąca: parafia pw. św. Jana Apostoła, godz. 12.30;

OLKUSZ – każda 1. niedziela miesiąca: parafia św. Maksymiliana M. Kolbego, godz. 11.30;

OLSZTYN – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 18.00;

OPATÓW KIELECKI – każda 4. sobota miesiąca: parafia Wniebowzięcia NMP Ojców Bernardynów, godz. 17.00;

OPOLE – każdy 13. dzień miesiąca: parafia katedralna Świętego Krzyża, godz. 18.30;

ORCHÓWEK (diecezja siedlecka) – każda 1. sobota miesiąca: sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, godz. 18.00;

ORLIK K. CHOJNIC – każda 3. niedziela miesiąca: kaplica pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00;

OSTRE-TWARDORZECZKA (diecezja bielsko-żywiecka) – każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, godz. 17.00;

OSTROŁĘKA – każdy 2. i 16. dzień miesiąca: parafia św. Antoniego Padewskiego, godz. 18.00;

OŚNO LUBUSKIE – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Jakuba Apostoła, godz. 18.00;

OTRĘBUSY – każda 1. środa miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, godz. 17.30 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św.;

OTWOCK – każdy 1. czwartek miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 18.00

PAWŁOWICE – każdy 19. dzień miesiąca: kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej, godz. 19.00, godz. 18.30 – Różaniec;

PIŁA – każdy 10. i 16. dzień miesiąca: parafia Świętej Rodziny, godz. 18.00 • każda 1. środa miesiąca: parafia św. Antoniego, godz. 18.00 (godz. 18.30 – Różaniec);

PLESZEW – każda 2. niedziela miesiąca: parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela, godz. 12.15;

PŁOCK – każda 3. środa miesiąca: parafia św. Józefa, godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, godz. 18.00 – Msza św. • każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha, godz. 18.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Aleksego, godz. 11.00;

PNIEWY – każdy 6. dzień miesiąca: parafia św. Jana Chrzciciela, godz. 18.00;

POLICE – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Kazimierza Królewicza, godz. 18.00;

POZNAŃ – każdy 15. dzień miesiąca: parafia świętych Aniołów Stróżów, godz. 18.30 • każdy 19. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Bolesnej, godz. 18.00 • każdy 19. dzień miesiąca: kaplica szpitalna pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (ul. Lutycka), godz. 18.30 • każda 1. niedziela miesiąca: kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, godz. 9.00 • każdy 16. dzień miesiąca: kościół garnizonowy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 18.00;

PROSZOWICE – każdy 1. wtorek miesiąca: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

PRUDNIK – każdy 16. dzień miesiąca: kościół pw. św. Michała Archanioła, godz. 18.00;

PRZEMYŚL – każda 2. sobota miesiąca: kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, godz. 17.00 • każdy 19. dzień miesiąca: parafia Świętej Trójcy, godz. 18.00;

PRZEWORSK – każda 4. niedziela miesiąca: kościół Ojców Bernardynów, godz. 15.30;

PRZYSZOWICE – każda 1. środa miesiąca: parafia św. Jana Nepomucena, godz. 7.00;

PUŁAWY – każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Brata Alberta, godz. 18.00

RADOM – każdy 10. dzień miesiąca: kościół Świętej Trójcy (Ojców Jezuitów), godz. 17.00 (w okresie letnim godz. 18.30); Radlin-Biertułtowy (archidiecezja katowicka) – 10. każdego miesiąca: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 8.00;

RADZYŃ PODLASKI – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Anny; godz.17.00;

ROPCZYCE – każda 2. niedziela miesiąca: kościół pw. Przemienienia Pańskiego, godz. 10.30; Różanki – każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Stanisława Kostki, godz. 18.00;

RUMIA – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, godz. 18.00;

RZESZÓW – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha i Stanisława, godz. 18.00 (w okresie letnim godz. 19.00) • każdy 16. dzień miesiąca: wszystkie parafie diecezji;

RYBNIK – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Królowej Apostołów, godz. 18.30, godz. 17.50 – Różaniec;

RYDUŁTOWY – każdy 3. czwartek miesiąca: parafia św. Jerzego, godz. 8.15

SANDOMIERZ – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Jakuba (Ojcowie Dominikanie), godz. 18.00;

SANOK – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 18.30;

SEJNY – każda ostatnia sobota miesiąca: parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, godz. 17.30;

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI – każdy 27. dzień miesiąca: kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

SIDZINA K. JORDANOWA – każda ostatnia sobota miesiąca: parafia pw. św. Mikołaja, godz. 17.00 (w okresie letnim godz. 18.00);

SIEDLCE – każdy 7. i 25. dzień miesiąca: kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 17.15 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św. • każda ostatnia niedziela miesiąca: kościół katedralny, godz. 13.00 (po Mszy św. marsz pokutny);

SIERPC – ostatniego dnia miesiąca; parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego; godz. 18.00;

SKARŻYSKO-KAMIENNA – każdy 9. dzień miesiąca: sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, godz. 18.00;

SKIERNIEWICE – każda 3. niedziela miesiąca: kościół pw. św. Jakuba, godz. 18.30;

SKOCZÓW – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, godz. 18.00;

SKOPANIE – każdy 1. piątek miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 18.00;

SKÓRZEC (diec. siedlecka) – ostatnia niedziela miesiąca: parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła, godz. 16.30;

SŁUPSK – każda 1. sobota miesiąca: parafia św. Jacka, godz. 8.30;

SOCHACZEW – każdy 1. poniedziałek miesiąca: kościół pw. Matki Bożej Różańcowej (parafia św. Wawrzyńca), godz. 18.00;

SOKOŁÓW PODLASKI – każdy 24. dzień miesiąca: kościół pw. św. Jana Bosko, godz. 18.00 (w grudniu godz. 7.00);

SOPOT – każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej Gwiazdy Morza, godz. 18.30 • każdy 16. dzień miesiąca: bazylika mniejsza Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

STALOWA WOLA – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Opatrzności Bożej, godz. 18.00;

STARACHOWICE – każda 4. niedziela miesiąca: kościół Wszystkich Świętych, godz. 12.30;

STARGARD SZCZECIŃSKI – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Józefa przy kościele św. Jana, godz. 18.30;

STRUMIEŃ – każdy 13. dzień miesiąca: sanktuarium św. Barbary, godz. 21.00;

SULECHÓW (diecezja zielonogórsko-gorzowska) – każdy 2. piątek miesiąca: parafia św. Stanisława Kostki, godz. 18.00;

SUSZEC – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Stanisława BM, godz. 6.30 – Różaniec, godz. 7.00 – Msza św.;

SUWAŁKI – każda 2. niedziela miesiąca: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 12.00;

SZCZECIN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Andrzeja Boboli, godz. 18.00 (w niedzielę – godz. 17.00) • każdy ostatni czwartek miesiąca: parafia św. Jana Chrzciciela, godz. 18.00 • każdy 1. czwartek miesiąca: parafia św. Jana Ewangelisty, godz. 17.30 – Różaniec, godz. 18.00 – Msza św. • każdy 13. dzień miesiąca: parafia Świętego Krzyża, godz. 18.00 (w niedzielę godz. 18.30) • każdy 10. dzień miesiąca: parafia Najświętszego Odkupiciela, godz. 18.30 • każdy 10. dzień miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego, godz. 18.00 • każdy 10. dzień miesiąca: parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej), godz. 20.00 • każdy 10. dzień miesiąca: sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 18.30 (w niedzielę godz. 18.00) • każdy 12. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Ostrobramskiej, godz. 18.00

ŚWIDNICA – każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Świętego Krzyża, godz. 20.00;

ŚWIĘTOCHŁOWICE – każdy 13. dzień miesiąca: parafia św. Józefa, godz. 16.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i trzy części Różańca, godz. 18.00 – Msza św.;

ŚWINOUJŚCIE – każdy 1. piątek miesiąca: parafia św. Wojciecha, czas letni – godz. 18.00; czas zimowy – godz. 17.00; • każda ostatnia środa miesiąca: parafia Chrystusa Króla, godz. 18.00

TARNOBRZEG – każdy 13. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, godz. 18.00, modlitwa apelowa w kaplicy Wieczystej Adoracji od godz. 20.30;

TARNOGRÓD – każda 4. niedziela miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego, godz. 17.00; TARNÓW – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego, godz. 15.00;

TOMASZÓW LUBELSKI – każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Józefa, godz. 17.00 • każdy 13. dzień miesiąca: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa; godz. 18.00; po niej Pokutny Marsz Różańcowy;

TORUŃ – każdy 11. dzień miesiąca: parafia Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny, godz. 18.00 • pierwszy wtorek miesiąca: sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, godz. 18.00;

TUSZYN – każdy 27. dzień miesiąca: kościół pw. św. Witalisa, godz. 18.00 (przed Mszą św. o godz. 17.10 modlitwa różańcowa);

TYCHY – każdy 19. dzień miesiąca: parafia św. Krzysztofa, godz. 18.00 • każdy 16. dzień miesiąca: parafia Świętej Rodziny, godz. 7.00

UJSOŁY (diecezja bielsko-żywiecka) – każdy 16. dzień miesiąca: kościół pw. św. Józefa Robotnika, godz. 17.00 – adoracja z Litanią do św. Jana Pawła II, godz. 18.00 – Msza św.;

USTKA – każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza, godz. 18.00

WAŁBRZYCH – każdy 13. dzień miesiąca: parafia Świętych Aniołów Stróżów, godz. 18.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Józefa Robotnika, godz. 18.30 • każdy 13. dzień miesiąca: kolegiata pw. Matki Bożej Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów, godz. 18.00;

WAŁCZ – każda 1. sobota miesiąca: parafia św. Mikołaja, godz. 8.00;

WARSZAWA – każda 2. niedziela miesiąca: parafia bł. Władysława z Gielniowa, godz. 9.00 • każda 1. niedziela miesiąca: parafia Dobrego Pasterza, godz. 17.00 • każda 1. sobota miesiąca: parafia Wniebowzięcia NMP, godz. 8.00 • każdy 1. czwartek miesiąca: kościół pw. Stygmatów św. Franciszka Serafickiego, sanktuarium św. Antoniego z Padwy, godz. 19.00 • każda 1. niedziela miesiąca: parafia Przemienienia Pańskiego, godz. 18.30 • każdy 19. dzień miesiąca i każda ostatnia niedziela miesiąca: parafia św. Stanisława Kostki u grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, godz. 18.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia Świętego Krzyża, godz. 19.00 • każdy 16. dzień miesiąca: parafia Zwiastowania Pańskiego, godz. 18.30 • każdy 10. dzień miesiąca: bazylika archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Msza św. za tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, godz. 19.00 • każda 1. niedziela miesiąca: parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00 • każdy 10. dzień miesiąca: parafia św. Patryka, godz. 18.00 • każda 2. niedziela miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Aniołów, godz. 8.30 • każdy 3. dzień miesiąca: parafia Narodzenia Pańskiego przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, godz. 18.00 • każdy 3. czwartek miesiąca: parafia św. Szczepana, godz. 18.30; Warszawa-Rembertów – każda 1. niedziela miesiąca: parafia Matki Bożej Zwycięskiej, godz. 18.00; Warszawa-Wesoła – każda 1. sobota miesiąca: parafia św. Brata Alberta, godzina 8.00 (przed Mszą św., o godz. 7.15 Różaniec);

WĄCHOCK – każda ostatnia niedziela miesiąca: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana, godz. 11.45;

WĘGORZEWO – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Matki Bożej Fatimskiej, godz. 18.00;

WĘGRÓW – każda ostatnia niedziela miesiąca: parafia św. Piotra i św. Antoniego z Padwy, godz. 15.00;

WIĄZOWNA – każdy 2. czwartek miesiąca: parafia św. Wojciecha, godz. 18.00, po Mszy św. adoracja;

WIELICZKA – każda 1. niedziela miesiąca: parafia św. Klemensa, godz. 8.30;

WIELUŃ – każdy 13. dzień miesiąca: kościół pw. Bożego Ciała, godz. 18.00;

WIERSZE – każda 4. niedziela miesiąca: kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 15.00;

WIERUSZÓW – każda 1. niedziela miesiąca: parafia Zesłania Ducha Świętego, godz. 11.00; WILGA – każdy 10. dzień miesiąca: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00;

WŁOCŁAWEK – każda 1. sobota miesiąca: parafia Wszystkich Świętych, godz. 9.00; Wodzisław Śląski – każdy 11. dzień miesiąca: parafia św. Herberta, godz. 18.00;

WOLSZTYN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, kościół farny, godz. 8.00;

WOŁCZYN – każdy 16. dzień miesiąca: parafia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, godz. 18.00;

WOŁOMIN – każda 1. niedziela miesiąca: parafia Matki Bożej Królowej Polski, godz. 13.00;

WROCŁAW – każdy 1. czwartek miesiąca: kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety, godz. 18.00 • każdy 10. dzień miesiąca: kościół pw. św. Doroty, godz. 18.30 • każdy 2. wtorek miesiąca: parafia św. Anny, godz. 18.00

ZAŁUŻE K. LUBACZOWA – każdy 19. dzień miesiąca: parafia Opieki Matki Bożej, godz. 16.00 (w niedzielę godz. 11.00);

ZATOR – każdy 16. dzień miesiąca: parafia św. Wojciecha i Jerzego; godz. 18.00;

ZDUŃSKA WOLA – każda 2. niedziela miesiąca: parafia św. Pawła Apostoła, godz. 17.00;

ZIELONA GÓRA – każda 2. sobota miesiąca: parafia Ducha Świętego, godz. 18.00 • każdy 10. dzień miesiąca: konkatedra pw. św. Jadwigi Śląskiej, godz. 18.00 • każdą 2. sobota miesiąca: parafia pw. Najświętszego Zbawiciela, godz. 9.00;

ZGIERZ – każda 3. środa miesiąca: parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej; godz. 18.00;

ZŁOCZEW – każda 1. środa miesiąca: parafia św. Andrzeja Apostoła, godz. 18.00


Prosimy o zgłaszanie informacji o Mszach św. w intencji naszej Ojczyzny oraz o ewentualnych zmianach w już podanych terminach na adres: ojczyzna@naszdziennik.pl.